Płać mniej za media z tańszemedia.pl!

Jak wygląda ścieżka dotarcia energii elektrycznej do naszych domów?
W jaki sposób zmienić dostawcę energii elektrycznej i oszczędzać na rachunkach?

1. Elektrownia (producent)

Większość polskiego prądu pochodzi z węgla. Produkcją energii elektrycznej zajmują się elektrownie zlokalizowane w różnych częściach kraju. Najczęściej w pobliżu kopalni i innych źródeł energii. Oprócz elektrowni węglowych, w Polsce znajdują się także m.in. elektrownie wodne i wiatrowe. Prąd z elektrowni jest następnie skupowany przez różnych dystrybutorów energii poprzez Giełdę Towarową i każdy z nich kupuje ją w tej samej cenie.

2. Dystrybutor

Dystrybutorzy wysyłają swoimi sieciami zakupiona na giełdzie energię, do wskazanego 
w Umowie klienta. W Polsce działa pięciu głównych dystrybutorów energii elektrycznej: Energa, Enea, PGE, Tauron i Innogy. Na rynku znajdują się także dystrybutorzy regionalni. Odbiorcy nie mają wpływu na to, czyją siecią dystrybucyjną jest dostarczany prąd do ich gospodarstwa domowego.

3. Sprzedawca

Operatora systemu dystrybucyjnego, przypisanego do Twojego miejsca zamieszkania nie możesz zmienić. Jednak z łatwością możesz dokonać zmiany sprzedawcy prądu. Energia dla firm i gospodarstw domowych jest urynkowiona. Jako końcowy odbiorca, prąd kupujesz nie od dystrybutora, a od jego sprzedawców. Na tym rynku panuje wolna konkurencja, co oznacza, że ceny energii elektrycznej mogą być różne w zależności od oferty sprzedawcy. Zmiana sprzedawcy może być sposobem na obniżenie Twoich rachunków za prąd. Sama procedura jest bardzo prosta i w wielu przypadkach możesz ją załatwić online. Pomocą służą także sami sprzedawcy. Porównaj dotychczasową cenę za 1kWh i wybierz najtańszą opcję. Gdy zmiana sprzedawcy energii elektrycznej odbywa się po raz pierwszy, konieczne jest także zawarcie umowy o świadczeniu usług dystrybucyjnych z dystrybutorem. W sytuacji ponownej zmiany nie ma już takiej potrzeby.

4. Tańsze media

Pamiętaj, decydując się zmienić dostawcę prądu, nie musisz zajmować się formalnościami osobiście. My dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie zakupowe, aby koszty za prąd były najniższe . Możesz udzielić pełnomocnictwa nowemu, wybranemu sprzedawcy energii. To my działamy w Twoim imieniu i reprezentujemy Twoje interesy, a także przejmujemy odpowiedzialność za cały proces zmiany. Za Twoją zgodą wypowiemy umowę 
z dotychczasową firmą, od której kupowałeś prąd, a także (jeśli to konieczne) zawrzemy nową umowę o świadczenie usług dystrybucji. Po Twojej stronie pozostaje jedynie podpisać odpowiednie umowy i pełnomocnictwa.

5. Klient

To Ty jesteś ostatecznym odbiorcą energii elektrycznej z przedstawionego schematu. Płacisz przede wszystkim za zużycie energii w swojej firmie. Jednak ustalona cena za kWh ze sprzedawcą, będzie ostatecznie decydowała o wysokości Twoich rachunków. Przy ciągle rosnących cenach energii elektrycznej zależy nam, abyś nie przepłacał. Porównaj ceny 
i skorzystaj z oferty Tańszemedia.pl, aby jak najwięcej oszczędności zostało w Twojej kieszeni.

Gwarancja braku podwyżek cen nawet przez kolejne 10 lat!

FAQs

Tak! Każda firma – niezależnie od wielkości – może skorzystać z naszego doradztwa. I to całkiem bezpłatnie.
Wiele wskazuje na to, że będziemy w stanie wynegocjować dla Ciebie lepsze ceny niż płacisz dotychczas. Wszystko okaże się po bezpłatnej analizie Twoich rachunków.
Nie. Audyt przeprowadzimy dla Ciebie bezpłatnie.
Jeśli podczas analizy rachunków okaże się, że możemy zaproponować Ci lepsze rozwiązania, możesz liczyć na minimum 30% obniżkę kosztów.
Nie, nasze usługi są dla Ciebie bezpłatne. Nasze wynagrodzenie pokrywają sprzedawcy mediów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu możemy zaproponować Ci najlepsze ceny i zająć się obsługą Twojej firmy za darmo.

Jedyne o co możemy Cię poprosić to… opinia i rekomendacja 🙂

OBSŁUGA KLIENTA

Tylko 1 krok dzieli Cię przed niższymi rachunkami!